centrumkrysdent@gmail.com
+48 18 266 94 18

Profilaktyka

Nie ma piękniejszej ozdoby niż śliczny, śnieżnobiały uśmiech. By imponować zdrowymi zębami, trzeba o nie systematycznie dbać. Nic nie zastąpi profilaktyki stomatologicznej, zapobiega ona pojawieniu…

Nie ma piękniejszej ozdoby niż śliczny, śnieżnobiały uśmiech. By imponować zdrowymi zębami, trzeba o nie systematycznie dbać. Nic nie zastąpi profilaktyki stomatologicznej, zapobiega ona pojawieniu się próchnicy, paradontozy oraz innych chorób przyzębia i jamy ustnej.

Po pierwsze – codzienna higiena

Wymagane minimum to szczotkowanie zębów dwa razy dziennie. Jednak zalecane jest mycie po każdym posiłku, a zwłaszcza po zjedzeniu słodyczy. Oprócz szczotkowania należy stosować płukanie specjalnymi płynami, należy używać nici dentystycznych albo szczoteczek cylindrycznych do usuwania resztek pokarmów z przestrzeni międzyzębowych. Poza tym trzeba w codziennych posiłkach dostarczać organizmowi wapnia i fluoru oraz ograniczać spożywanie słodkich pokarmów.

Po drugie, profilaktyka w gabinecie stomatologicznym

Profilaktyka stomatologiczna nie ogranicza się tylko do higieny. Wizyty u stomatologa należy składać co pół roku. Taka częstotliwość jest niezbędna, by wyprzedzać choroby zębów i przyzębia. W ramach zabiegów profilaktycznych przeprowadzane są następujące zabiegi:

  • piaskowanie, czyli usuwanie osadu
  • skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego
  • lakierowanie
  • lakowanie