centrumkrysdent@gmail.com
+48 18 266 94 18

Profilaktyka? Zapraszamy do gabinetu higienistki

Profilaktyka jest prostym i skutecznym działaniem mającym na celu zapobieganie powstawania próchnicy oraz chorób przyzębia, a także utrwalenie prawidłowych nawyków zdrowego trybu życia. Systematycznie i poprawnie…

Profilaktyka jest prostym i skutecznym działaniem mającym na celu zapobieganie powstawania próchnicy oraz chorób przyzębia, a także utrwalenie prawidłowych nawyków zdrowego trybu życia. Systematycznie i poprawnie stosowana pozwala na wczesne wykrycie wszelkich nieprawidłowości w jamie ustnej i podjęcie natychmiastowego leczenia. Zabiegi z obszaru higieny jamy ustnej przynoszą efekty nie tylko w postacie zdrowego uzębienia, ale również pięknego uśmiechu.

W zakresie profilaktyki stomatologicznej i higienizacji jamy ustnej oferujemy Państwu:

Scaling

Metoda usuwania kamienia nazębnego polegająca na przyłożeniu końcówki ultradźwiękowej w miejsce gdzie występuje kamień, pod wpływem drgań dochodzi do rozbicia i oderwania złogów. Doskonałym uzupełnieniem scalingu jest piaskowanie lub polerowanie zębów.

Piaskowanie

Polega na usunięciu osadów i przebarwień, które znajdują się na powierzchni zębów. Zanieczyszczenia te wynikają głównie z palenia papierosów, picia kawy, herbaty oraz spożywania niektórych pokarmów. Metoda piaskowania usuwa osad poprzez uderzenie sprężonym powietrzem, wodą i specjalnym proszkiem o powierzchnię zęba.

Polerowanie zębów

Metoda ta bazuje na oczyszczeniu powierzchni zębów z nalotów, osadów, przebarwień oraz miękkich złogów. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu szczoteczki w prowadzonej w ruch wysokoobrotowy oraz specjalnej pasty polerskiej o odpowiedniej ziarnistości, która dostosowywana jest indywidualnie do pacjenta.

Lakierowanie zębów

Polega na oczyszczeniu powierzchni zęba z kamienia i osadów, następnie nałożeniu lakieru fluorowego na wybrane miejsce. Lakierowanie powinno się przeprowadzać do czterech razy w roku. Metoda ta pozwala zredukować próchnicę nawet do 40%.

Lakowanie zębów

Jest to zabezpieczenie bruzd zębów przed przed gromadzeniem się w nich płytki bakteryjnej oraz rozwojem próchnicy. Zabieg polega na wypełnieniu bruzd na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przed trzonowych specjalnym, płynnym, światło utwardzalnym kompozytem.

Zabiegi z profilaktyki w naszym gabinecie prowadzi dyplomowana higienistka Aneta Iwańska. 

Godziny przyjęć: piątek 11:00 do 16:00